Indická protistresová masáž hlavy

Indická masáž hlavy je bezpečná a jednoduchá, navíc efektivní terapie, která nejenže podporuje růst vlasu, ale také pomáhá ulevit bolestem.

Indická masáž hlavy je někdy označovaná jako Champi, patří k součástem ájurvédského učení. Prastará tradiční metoda, starší více než čtyři tisíce let, je v Indii zcela běžnou součástí každodenního života. V oblasti krku, ramen a horné části paží se nachází důležitá energetická centra zvaná čakry.

Když je člověk ve stresu nebo prožívá silné negativní emoce, napětí se začíná hromadit právě v těchto místech, to způsobuje ztuhlý krk a šíji, ramena, napětí v očích a bolesti hlavy. Často je dlouhodobý stres spojován s vypadáváním vlasů. Ve svém účinku je tato masážní technika jedinečná. Pravidelná masáž hlavy úžasně uvolňuje a dává jedinci pocit zdraví a duševní pohody.

Podstata indické masáže, Champi

Stres a napětí se nejvíce projevuje na hlavě, krku a ramenech. Napětí se začíná hromadit v podobě ztuhlého krku a ramen. Indická masáž hlavy zmírňuje napětí, rozpouští vláknité shluky a uzlinky, zlepšuje výkonnost oběhového a lymfatického systému, toxiny z napjatého svalstva se rozptýlí, a tělu se navrací ztracená pružnost, pevnost a energie potřebná k životu.

Podstatou je tedy rozpuštění nahromaděného napětí a shluků uzlin a návrat k pružnosti. Provádí se na místech, kudy vedou důležitá energetická centra, čistí je, odblokovává a povzbuzuje. Proto pozitivně ovlivňuje celý organismus.

Díky uvolnění všech ztuhlých svalů na ramenou, krku, obličeji a celé hlavy, které se napínají vlivem stresu, má masáž Champi přízvisko antistresová. Je příjemným vybočením z denního shonu a příliš rychlého životního tempa. Ideální je opakovaná aplikace masáže, jedna samotná většinou nestačí, opakovaná naopak postupně zamezí další tvorbě problémů.

Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Zlepšuje též kvalitu vlasů. Navodí maximální relaxaci a uvolnění.

Průběh indické masáže

Poprosíme masírovaného o sundání řetízků, náušnic. Masírovaný se pohodlně posadí, bez napětí v pažích a ramenou a neměl by křížit nohy. Část masáže lze provést i vleže, vše záleží na domluvě, co je klientovi příjemnější. Důležité je dýchání, na počátku několik hlubokých vdechů a výdechů, během masáže přirozený dech. Prohnětává se trapézový sval, krk, ramena, paže, hlava - vlasová i obličejová část.

Indikace indické masáže hlavy

Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti (např. hyperaktivní a neklidné děti), dospělé i seniory. Vzhledem k tomu, že se masáž provádí vsedě je vhodná i pro těhotné maminky.

 • pomáhá při odstranění depresí, úzkosti, podrážděnosti a mentální únavy
 • zbavuje stresu a napětí
 • napomáhá od bolesti hlavy, při obtížích typu migréna, při poruchách spánku, nespavosti, hučení v uších, zmírňuje oční napětí, zlepšuje zrak
 • šetrně uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje od bolesti, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, vrací sílu a vitalitu
 • obnovuje kloubní pohyblivost krku a ramen
 • zlepšuje funkci imunitního systému, odstraňuje toxické látky z tkání
 • okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, působí jako prevence stárnutí, podporuje činnost nervového systému
 • výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější, dochází k povzbuzení růstu vlasů (na přání klienta se v určité fázi masáže může použít olej)
 • pomáhá zklidnit hyperaktivní děti, navodit harmonii, pohodu a rovnováhu
 • odstraňuje nespavost a poruchy spánku
 • zvyšuje koncentraci a soustředěnost
 • napomáhá lepší pohyblivosti krku a ramen
 • zmírní oční napětí
 • vyrovnává krevního oběh a lymfatický systém
 • detoxikuje organismus

Indická masáž hlavy není vhodná u osob s velmi vysokým krevním tlakem, epilepsii, při akutních infekčních chorobách.

Po masáži doporučuji odpočinek, šetřící režim a pití hodně tekutin a to vody nebo bylinných čajů.

Naše služby
Akce

Vánoční dárkové poukázky

Vánoce se nebezpečně blíží, ale vy budete tento rok připraveni včas. Zakoupením speciálních vánočních dárkových poukázek překvapíte vaše blízké originálním dárkem, který je potěší a zdraví prospěje.

více »
Novinky

Svatý Valentýn - svátek všech zamilovaných

Blíží se nám svátek všech zamilovaných svatý Valentýn.Chcete svou lásku letos překvapit něčím jiným než květinou a čokoládou ?

více »

Dárkové poukázky

Výroba dárkových poukázek přímo na míru i s jménem obdarovaného, druhem masáže, může tam být uvedena cena nebo bez ceny.

více »
Kontakty

Masážní salon
Malé Březno 64
403 23 Ústí nad Labem

tel: +420 602 251 897
e-mail: havlickova.lenka1@seznam.cz

IČ: 01422235

Partneři
SmartFOX