Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž, často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž, je založena na rytmickém hnětení svalů, kdy se má zajistit správné proudění lymfy v těle. Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem, mají i menší frekvenci a mají svá specifika.

Manuální lymfodrenáž pomáhá odstranit celulitidu, ulevuje oteklým nohám, zrychluje metabolismus v organismu, vyplavuje toxické látky, celkově napomáhá k uvolnění, detoxikuje organismus, snižuje bolesti, uvolňuje svalové křeče, ulehčuje křečovým žilám, ulehčuje při revmatismu, zmírňuje bolesti kloubů, odvádí tekutinu z organismu, zpevňuje pokožku a odstraňuje celulitidu.

Tato speciální masáž má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfatickou masáž by měl provádět proškolený masér, který jemnou a přesně určenou technikou manuální „lymfodrenáže" odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven.

Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Je nejen účelná, ale navíc velice příjemná a relaxační. lymfodrenáž není vhodná pro osoby s implantáty, těžší srdeční vadou, velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Po prvních ošetřeních je cítit výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.), někdy se dostaví větší žízeň, zdravý pocit hladu a častější zívání.

Lymfatický systém

Je nedílnou součástí imunitního systému organismu. Je to jediný systém, jenž uchovává a transportuje z organismu veškeré škodliviny, které vznikají při funkci organismu a které do něj vnikají z vnějšího prostředí (vzduchem, potravinami). Jelikož je lymfatický systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby.

Lymfatický oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné jako žíly, lymfatické kapiláry jsou rozptýleny po celém těle. Součástí tohoto systému jsou také lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík). Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Tyto orgány napomáhají oběhu lymfy v organismu.

Vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hraje významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu. Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému.

Lymfatické uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Projevy poruch lymfatického systému

Každá větší ekologická zátěž, jizvy po zraněních a operacích, staré infekce v mandlích, dutinách hlavy nebo kolem zubů v čelistech (tzv. ložiska) jsou rušivými poli pro organismus a mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, způsobit otok, napětí, bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny v okolí i na vzdálených místech.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, poškozením lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. se většinou nejprve projevuje únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékáním nohou především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzovaným otylosti, lymfedémy, otoky očních víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků lymfatické masáže a efekt byl vidět, doporučuje se absolvovat tuto masáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený celkový počet je deset masáží (u každého klienta je to individuální). Poté by měla následovat jednou měsíčně tzv. udržovací kůra až do zlepšení celkového stavu klienta.

Naše služby
Akce

Vánoční dárkové poukázky

Vánoce se nebezpečně blíží, ale vy budete tento rok připraveni včas. Zakoupením speciálních vánočních dárkových poukázek překvapíte vaše blízké originálním dárkem, který je potěší a zdraví prospěje.

více »
Novinky

Svatý Valentýn - svátek všech zamilovaných

Blíží se nám svátek všech zamilovaných svatý Valentýn.Chcete svou lásku letos překvapit něčím jiným než květinou a čokoládou ?

více »

Dárkové poukázky

Výroba dárkových poukázek přímo na míru i s jménem obdarovaného, druhem masáže, může tam být uvedena cena nebo bez ceny.

více »
Kontakty

Masážní salon
Malé Březno 64
403 23 Ústí nad Labem

tel: +420 602 251 897
e-mail: havlickova.lenka1@seznam.cz

IČ: 01422235

Partneři
SmartFOX