Stavba pyramidy

Když se rozhodlo že si na zahradě postavíme pyramidu, tak si člověk s hrůzou uvědomí že vlastně nejsou žádné informace jak a z čeho stavět.
Jasně, ví se že pyramida je léčivá a že má směřovat  SEVER-JIH ale to je tak všechno. Ale důležité otázky - z čeho? Musí být ze dřeva nebo může být kovová, můžou se používat kovový spojovací materiál - tohle nikdo neví a i všemocný internet mlčí. 
Takže improvizace.

První krok - rozměry, tohle je naštěstí jasné "recept: vemte velkou Cheopsovu pyramidu v Gíze a příslušně zmenšete. Uf, teoreticky zcela jasné ale přece jenom pár dní přemýšlení a počítání to stálo. Nakonec jsem délku hrany stanovil na 3,5m.

Pokračujeme - z čeho? Nikdo neví, takže rozhoduji dřevo, plášť bude z dutinkového polykarbonátu deska bude z betonu.

Spočítáno a odhadnuto množství materiálu, objednáno, přivezeno.

Zaměřena deska, sever-jih je dost šikmo k linii plotu, vybetonováno.

Nastává den stavby konstrukce. Provedu ještě jeden telefonát známému. Jen tak mezi řečí prohodí - k čemu vlastně chceme pyramidu používat, k léčení?!  A víte že pyramida léčí vlastně pod pyramidou? Pyramida nad úrovní základny vlastně jenom nabíjí ale neléčí, léčebná oblast leží vlastně pod pyramidou. Viz spodní "pohřební" komora. Ale ???

Znova přepočítat potřebný materiál a dokoupit chybějící. Takže co teď, betonem se prokopávat nebudu. Takže zvednout základnu nad zem. Postavit a přesně zaměřit základnu metr nad zemí není problém práce je to jednoduchá.

Nastává fáze vztyčování hran konstrukce. Jenže tam není žádný pravý úhel, vlastně žárný řez není rovně ani kolmo. Začíná lovení zapomenutých vědomostí školní geometrie a mechaniky.

Aneb jak Pat a Mat řežou trámy pro stavbu pyramidy. Pro okolostojící humorný pohled. Ne tak pro nás. Změřeno, spočítáno, vyznačeno, smazáno, znovu spočítáno, uříznuto. Kupodivu to sedí přesně. Další tři. Honem smontovat, trámy do středu stran, všechno správně spojit a sešroubovat, vymyslet vchod, vyrobit vchod. Opláštění polykarbonátem je už hračka. Poprvé v dokončené pyramidě.

Hmm, to je zvláštní, proč se mi motá hlava a ten divný pocit. Stačí ale chvilka, člověk si zvyká, hlava se přestává točit, nastává úplné uvolnění a pocit souznění s všehomírem. Tak asi funguje ta naše pyramida.

Masáže v pyramidě Masáže v pyramidě Masáže v pyramidě
Masáže v pyramidě Masáže v pyramidě Masáže v pyramidě
Naše služby
Akce

Vánoční dárkové poukázky

Vánoce se nebezpečně blíží, ale vy budete tento rok připraveni včas. Zakoupením speciálních vánočních dárkových poukázek překvapíte vaše blízké originálním dárkem, který je potěší a zdraví prospěje.

více »
Novinky

Svatý Valentýn - svátek všech zamilovaných

Blíží se nám svátek všech zamilovaných svatý Valentýn.Chcete svou lásku letos překvapit něčím jiným než květinou a čokoládou ?

více »

Dárkové poukázky

Výroba dárkových poukázek přímo na míru i s jménem obdarovaného, druhem masáže, může tam být uvedena cena nebo bez ceny.

více »
Kontakty

Masážní salon
Malé Březno 64
403 23 Ústí nad Labem

tel: +420 602 251 897
e-mail: havlickova.lenka1@seznam.cz

IČ: 01422235

Partneři
SmartFOX